Prywatna Praktyka Stomatologiczna - Niedzin

Stomatologia Dziecięca

Dzieci są niezaprzeczalnie największym skarbem w rodzinie. Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było zdrowe, silne oraz mogło pochwalić się pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Samo szczotkowanie nie zapewni 100% efektów, dlatego tak ważne jest systematyczne odwiedzanie stomatologa.
Leczenie stomatologiczne u dzieci wykonujemy w bezbolesnym komputerowym znieczuleniu miejscowym The Wand. Nasz Dentysta zadba o to, aby wizyta była dla dzieci jak najbardziej przyjemna! Oferujemy dostępne dla dzieci plomby o różnych kolorach, które mały pacjent może sobie wybrać wedle upodobania.
 

 

Po każdej wizycie dziecko otrzymuje w nagrodę – prezent za dzielne zachowanie!

Pierwsza wizyta u stomatologa

Pierwsza wizyta stomatologiczna powinna mieć miejsce w ciągu sześciu miesięcy od wyżęcia się pierwszego zęba dziecka. Niektóre tematy, które są często omawiane  ze stomatologiem podczas  pierwszej wizyty dziecka obejmują:
  • zastosowanie smoczka
  • wyżynanie się zębów ( problemy z tym związane)
  • karmienie piersią a zęby
  • higiena jamy ustnej
  • dyskusja na temat diety dziecka
  • techniki mycia zębów u dziecka
 

Kolejne wizyty małego dziecka u stomatologa


Dziecko w wieku przedszkolnym uwielbia eksplorować świat.  To doskonały moment aby porozmawiać ze stomatologiem o tym co robić w razie urazu okolicy buzi dziecka, jak powinien przebiegać prawidłowy rozwój uzębienia u dziecka, jaki to ma wpływ na rozwój mowy. Oczywiście zawsze też stomatolog chętnie przypomni jak powinna wyglądać podstawowa higiena zębów malucha.
 
 

Opieka stomatologiczna dzieci w wieku szkolnym

W okresie wczesnoszkolnym nacisk kładzie się w szczególności na wyrobienie odpowiednich nawyków żywieniowych u dzieci oraz na zapobieganiu próchnicy.
Podczas wizyty u stomatologa zostanie oceniony rozwój szczęki i uzębienia u dziecka. Zarówno opiekun jak i dziecko mogą się dowiedzieć o zasadach właściwej pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Stomatolog dziecięcy zaproponuje też odpowiednią profilaktykę w zależności od potrzeb uzębienia małego pacjenta ( fluoryzacja, lakowanie, wypełnianie szczelin w szkliwie itp.).
 Dzięki zastosowaniu przez lekarza stomatologa specjalnych żeli z silnym środkiem znieczulającym, oraz  zastosowania komputerowo podawanego znieczulenia The WAND ból zostaje zniesiony całkowicie. Nasi mali pacjenci jak i ich rodzice mogą być spokojni, o to że ich wizyta u stomatologa przebiegnie w miłej i bezstresowej atmosferze a samo leczenie będzie zupełnie bezbólowe.
 
 
Aktualności
Implanty zębowe 28 luty 2023
Bezbolesne znieczulenie 11 styczeń 2023
Leczenie pod mikroskopem 3 październik 2022
Profesjonalna higienizacja 22 wrzesień 2022
Kłopotliwe ósemki ? 9 sierpień 2022
Implanty zębowe 22 luty 2022
Kłopotliwe ósemki 14 grudzień 2021
Bonding 7 październik 2021
Metamorfozy 9 kwiecień 2021
Protezy na implantach 6 kwiecień 2021
Wizyty adaptacyjne 29 maj 2019
Fotografia w stomatologii 29 maj 2019
Nauka to potęgi klucz 23 maj 2019
Nowoczesny Skaner 22 maj 2019
Profesjonalna Higienizacja 22 maj 2019
Zawsze warto walczyć 24 styczeń 2019
Zapraszamy na nasze zabiegi 22 styczeń 2019
Wyniki Konkursu 21 styczeń 2019
Z perspektywy pacjenta 17 styczeń 2019
Zimą nie tylko śnieg musi być biały 14 styczeń 2019
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies,
możesz je wyłączyć w konfiguracji swojej przeglądarki.