Prywatna Praktyka Stomatologiczna - Niedzin

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb. Choroby te spowodowane są najczęściej przez płytkę bakteryjną. Wszystkie zabiegi mogą być/są wykonywane w znieczuleniu miejscowym.


Periodontologia

 • Skaling naddziąsłowy (czyszczenie złogów kamienia z zębów)
  skalling

 • Leczenie rozchwianych (ruszających się) zębów
  W przypadku zaawansowanej paradontozy dochodzi do bardzo dużego zaniku kości i utraty stabilizacji zębów, które mają nadmierną ruchomość. Połączenie czasowe lub stałe pojedynczych, sąsiadujących ze sobą zębów, pozwala zabezpieczyć je przed przesuwaniem i utratą.

 • Leczenie paradontozy; kieszeni dziąsłowych

 • Kiretaż otwarty i zamknięty (czyszczenie złogów kamienia poddziąsłowego).
  Są to zabiegi wykonywane wówczas, gdy dochodzi do zaawansowania procesu chorobowego, gromadzenia kamienia głęboko pod dziąsłem i pogłębiania kieszeni przyzębnej. Proces ten powoduje dalszy rozwój paradontozy. "Zwykłe" czyszczenie kamienia w takiej sytuacji nie wystarczy. Konieczne jest wówczas głębokie oczyszczenie kieszeni przyzębnej z nagromadzonych bakterii.

 • Kosmetyczna plastyka dziąseł (leczenie tak zwanego uśmiechu dziąsłowego )
  W przypadku zaburzeń estetyki spowodowanych nierówną linią dziąseł, "nadmiarem dziąseł", wykonuje się zabieg poprawiający ich symetrię oraz proporcje wysokości koron. Leczenie to wpływa to w sposób znaczący na estetykę uśmiechu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies,
możesz je wyłączyć w konfiguracji swojej przeglądarki.